Czy remontować mieszkanie

Remontować, czy kupować wyremontowane mieszkanie? Oto jest pytanie.

Kupno wyremontowanego mieszkania.

Kupując mieszkanie wyremontowane już mamy określoną kwotę. Widzimy efekt i jeżeli mieszkanie nam odpowiada, jego lokalizacja itd. płacimy i możemy zamieszkać.
Oszczędzamy czas i nie ryzykujemy koniecznością wykonania nieprzewidzianych dodatkowych prac remontowych, które znacznie zwiększą jego koszty.
Kupując mieszkanie do remontu zapłacimy mniej, ale w trakcie remontu dowiemy się dopiero prawdy o stanie faktycznym tego mieszkania.
Minusem poza zaakceptowaniem stanu istniejącego wykończonego mieszkania jest TYLKO CENA.
Po wykonaniu sprawdzenie konstrukcji i wielu efektów prac zanikowych nie da się ocenić optycznie. Wyjdzie to w trakcie użytkowania.
Jak do nich podszedł sprzedający? Tego nie koniecznie się dowiemy.
Mieszkania przeznaczone na sprzedaż i wynajem są zwykle remontowane z tańszych materiałów i nie koniecznie mają wymienione co należało by już wymienić z powodu stanu technicznego i wieku budynku.
Ekipa remontowo-wykończeniowa zrobi wszystko to co zleci jej inwestor, sęk w tym ile prac jej zleci i jakie rozwiązania zastosować.

Z reguły na sprzedaż priorytetem jest ekono.

Przede wszystkim remont pozornie tańszego mieszkania w starym budynku może być droższy niż w sporo nowszym budynku, ponadto w starym domu nieprzewidziane prace mogą znacznie zwiększyć koszty.
Przy remontach starych kamienic nie wiadomo co odkryjemy pod wierzchnią warstwą. W takich starych budynkach koszt remontu jest trudny do przewidzenia dopóki go nie zaczniemy. Na przykład zdjęcie podłogi odsłoniło drewniane przegniłe belki stropowe zalewane latami przez cieknącą wodę. Korozję elementów konstrukcyjnych budynku. Czasem stare tynki dobre z pozoru okazują się do wymiany, ponieważ przy okazji wymiany futryn od lekkich drgań tynk zaczął się odspajać płatami. Czyli robimy jedno sypie się sąsiednie.
Wykonując prace remontowonaprawcze osobiście poznamy prawdziwy istniejący stan starego mieszkania lub domu, ale może nas to niemile zaskoczyć.
Decydując się na remontowanie mieszkania sposobem gospodarczym trzeba mieć pojęcie o prowadzeniu prac remontowowykończeniowych lub wspomagać się wynajętym np. projektantem, budowlańcem który by to zaplanował i nadzorował, fajnie jak by był to ktoś z rodziny lub przyjaciel. Prace które umiemy wykonujemy osobiście, a do ewentualnych prac specjalistycznych korzystamy z usług fachowców chociażby ze względu na przepisy na przykład, konstruktor, hydraulik z uprawnieniami gazowymi.
Koszt budowy czy remontu z grubsza ustala się łatwo bo pół na pól. 50% materiały i 50% robocizna.
Przykładowy cennik usług remontowych podający ceny za poszczególne prace remontowe wykonywane przez firmę w Lublinie.
Więc jeżeli zechcemy samodzielnie robić remont mieszkania i tylko do niezbędnych prac najmować fachowców jest możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty. A jeżeli inwestorzy podejmują się budowy domu sposobem gospodarczym to tym bardziej nasz pomysł ma szanse powodzenia.

Cdn.

Autor tekstów w serwisie rzetelnie i starannie przytacza kilka zastosowanych i znanych sobie rozwiązań problemów.
Zawsze wybór rozwiązań należy rozpatrywać indywidualnie.
Więc nie jest on odpowiedzialny za jakiekolwiek rezultaty i konsekwencje tych działań w oparciu o te rozwiązania.
Wszystko co robisz w oparciu o te rozwiązania, robisz na własną odpowiedzialność.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Zapoznaj się z Polityką bezpieczeństwa umieszczoną na stronie.
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.Rozumiem